Taani fotokultuuri raudvara Morten Germund´i lemmikud on Canon peegelkaamera ja Canon objektiiv

Taani fotograaf Morten Germund teeb põhiliselt portree-, moe- ja dokumentaalpilte ning töötab nii Taanis kui ka mujal üle kogu maailma. Tema unistuseks on alati olnud olla fotokunstnik ja jäädvustada maailma ning selles leiduvaid lugusid, keskendudes seejuures inimestele ja nende elukeskkonnale.

Praktika vormis meistriks

2014. aastal lõpetas Morten Germund bakalaureusekraadiga Danish School of Journalism’i.  Seda peetakse maailma parimaks fotoajakirjanike kooliks ja sealt saadav haridus kombineerib koolikursused pooleteistaastase tööpraktikaga kohaliku ajalehe juures. Morten praktiseeris Taani suurimas päevalehes Berlingske, kus tal oli õnn töötada koos maailma parimate juhtivate fotoajakirjanikega ja neilt õppida. Töö ajalehes andis talle võimaluse katsetada erinevate fotograafiastiilidega ja otsustada, millist suunda oma fotograafias arendada. Ta tegi hulgaliselt fotoreportaaže ning see andis talle hindamatuid kogemusi.Ühtlasi on ta oma tööde eest saanud ka mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud auhindu: POYI, Prix de la Photography Paris, Sony Photo World Awards ja Danish Picture of the Year, kirjutades oma nime sellega Taani fotokultuuri sisse suurte tähtedega.

Lai valik Canon objektiive alati kaasas

Morten Germund püüab oma stiiliga tuua piltidesse sisse poeesiat ja emotsiooni: püüda sekundit enne silmapilgutust, peaaegu naeratust, pisarat, mis ei ole veel voolanud, sisemist mõtet, mis ei ole veel kujunenud ja mis põhiline – kujutada inimest nii nagu ta tegelikult on. Üks foto räägib rohkem kui tuhat sõna ja kui seda õigesti teha, siis annab see vaatajale unikaalse ja poeetilise emotsiooni.

Tema vana Domke kaamerakott väljendab seda, et ta harrastab erinevaid fotograafia stiile –  stuudioportreest ja moefotost kuni kiire sõiduni välismaale fotoreportaaźi tegema. Morteni lemmikud on Canon peegelkaamera ja Canon objektiiv, seega on tema fotokotis alati olemas:

Kaamerad: Canon peegelkaamera 5D mark III ja Canon peegelkaamera 5D mark II. Mõnikord kasutab ta ka keskmise formaadiga Pentax 6/7 ja vahel nostalgilises filmile pildistamise tujus ka Olympus mju II. Talle meeldib pildistamise aeglane ja fokusseeritud protsess.

Objektiivid: teised fotograafid eelistavad enamasti väga kalleid Canon objektiive, aga Morten kasutab odavamaid Canon objektiive: Canon objektiiv 35mm f/2, Canon objektiiv 50mm f/1.8, Canon objektiiv 28mm f/1.8 ja Canon objektiiv 40mm f/2.8. Talle meeldib Canon objektiivide kvaliteetne, teravat fokusseerimist võimaldab klaas. Ainuke probleem on, et töö rohkuse tõttu kulub tal 3-4 Canon objektiivi aastas.