Millised on taanlased?

Kui külastad Taanit, märkad varsti, et taanlased on abivalmid ja usaldavad inimesed. Kuigi algul tunduvad nad vaoshoitud, on taanlased vabameelsed, hea huumorimeelega ja näevad kõiges positiivset poolt.

Tee esimene liigutus.

Välismaalane võõral maal olla on alati raske, kohalikud kombed, erinevad kultuurid- see on keeruline, kuid väga rahuldustpakkuv. Paljudele külalistele tunduvad taanlased algul väga vaoshoitud, sest nad ei taha olla pealtükkivad ega taha tungida inimeste isiklikku ruumi. Parimaks soovituseks on teha ise esimene liigutus- tervita esimesena ja naerata. varsti märkad, et taanlastele on kerge läheneda, nad on sõbralikud ja abivalmid.

Taanlased väldivad pealiskaudsust.

Üldiselt väldivad taanlased pealiskaudsust ja trende. Taanlased ei jaga tühje lubadusi ega tee asjata komplimente (kui just väga vaja pole). Viisakas ja aus lähenemine on alati parim. See ei tähenda, et taanlastel oleks nõrk huumorimeel. Naljad, eriti iroonia, moodustavad tähtsa osa taani kultuurist.

Taanlased on otsekohesed.

Kui sa tutvud mõne taanlasega, sii märkad, et nad väljendavad ennast üpriski avatult. Avatud vestlus on oluline osa taani kultuurist. Nii kodus kui koolis soovitatakse Taani lastel avaldada oma arvamust ja neid kaasatakse vestlustesse kõikidel teemadel, kui nad on piisavalt vanad, et nende teemade kohta küsida oskavad. Taanlased ütlevad, mida mõtlevad, ja asuvad kohe asja kallale.

Taanlased on täpsed.

Kuigi enamik taanlasi on sõbralikud ja naudivad seltskonda, siis nad jälgivad teatud formaalsusi. Näiteks on taanlased täpsed ja punktuaalsed. Kui tahad sõpradega kohtuda, siis tuleks see enne kokku leppida. Lihtsalt sõbra ukse taha ilmumist peetakse ebaviisakaks, taanlased ise nii ei teeks. Kui kohtumine on kokku lepitud kella viieks, siis peaksid olema kohal kell viis, isegi kui tegemist on mitteametliku üritusega.

Hygge.

Kui sul saavad taanlaste seltskonnas teemad otsa, siis küsi neilt, mis on “hygge”. See ei aita sul mitte ainult taani kultuuri kohta palju õppida, vaid saad ka plusspunkte taanlaste kõige olulisema sotsiaalse nähtuse vastu huvi tundmise eest. Seda on raske seletada, mis “hygge” on. See on teatud soojus, mugavus, hea tunne, kui oled koos inimestega, kes sinust hoolivad ja sööd ning jood koos nendega.

Ka koht võib olla “hyggeligt” ja inimene võib olla ”hyggelig”, kui nendest õhkub head tunnet. Võid ka teistele head soovida, öeldes “hyg dig”, olgu sul “hygge” tunne. Sellel on teatud seos põhjamaaliku ilmaga. Pimedatel talveõhtutel tekitavad taanalsed „hygget” küünaldega- kodudes, baarides, restoranides. Vilkuvad tuled tekitavad intiimse meeleolu, mida taanlased armastavad. Paljudel kultuuridel on sellised soojad ja head tunded, kuid taanlaste jaoks on “hygge” unikaalne.