Tere!

Ma elan juba üle 10 aasta Taani kuningriigis. Oma loomult olen ma uudishimulik inimene, mulle pakub huvi igasugune informatsioon ja seetõttu olen ka kõikvõimalikke huvitavaid fakte meelde jätnud juba väga palju – seega on, millest rääkida.

Ise olen ma pärit baltimaadest. Sündisin ja veetsin oma lapsepõlve Tallinnas. Kogu elu olen ma aga väga armastanud reisida. Olen käinud paljudes maades ja erinevates maailmajagudes, aga mitte ükski neist pole saanud hingele nii lähedaseks kui seda on Taani.

Selles blogis tahaksingi ma jutustada sellest imekaunist maast. Sellest, kui huvitav ja mitmekülgne see maa on. Selle maa vanadest tänavatest ja meloodilisest dzässmuusikast, jalgrattakultuurist ja Taani rahvuse kultuurist. Kõik see ei jäta kedagi ükskõikseks.

Siin mõned põgusad huvitavad faktid Taanist:

• Taani on Lego kodumaa.

• Automaks on Taanis sageli suurem kui seda on auto enda maksumus, seetõttu on autod üsna kättesaamatu luksus.

• Ehitised võivad Taanis olla maksimaalselt 6-korruselised.

• Meditsiiniteenused on Taanis kättesaadavad tasuta, inimeste ravikindlustust maksab riik. Kui inimene kolib oma endisest elukohast kasvõi ainult 5 kilomeetri kaugusele, peab ta vahetama oma perearsti.

Seda ja palju muud huvitavat saate teada, kui loete minu blogi. Loodan, et läbi oma artiklite suudan ma edasi anda kogu selle maa ilu ja võlu. Ning tulemusena kannate te Taani oma nende maade nimekirja, mida kindlasti külastada sooviksite.

Head soovides,

Teie Kristiina Männ