Rattaspordialad (võistluste eripärad)

Oled jalgrattaäss ja tahad võimalikult kiiresti katsetada selle transpordivahendi funktsioone mitte ainult sõites, vaid ka professionaalses spordis?  Suurepärane, kuna jalgratas kasutatakse mitmes spordiharus, mis arendavad Sinu füüsilisi ja vaimseid oskusi.

Kuna rattaspordialad on väga mitmekülgsed, võib igaüks leida sellise, mis talle kõige rohkem meeldib. Alates kõige lihtsamast, mil sõidetakse mööda maanteed ja tuleb saavutada võimalikult suur kiirus, kuni keerukamateni, mil tuleb sõita mööda metsaradasid ja mis nõuab head keskendumisvõimet.  Järgnevalt näitame Sulle ära peamised rattaspordialad. Võibolla saab mõnest neist Sinu uus kirg?

Jalgratta maanteesõit

Selliseid võistlusi valivad kõige sagedamini need, kes tahavad tunnetada suurt kiirust ja samas vältida suuri mägesid, millega võivad kaasneda tugevad raputused.  Ilmselt kõige kuulsam maanteesõidu võistlus on Tour de France, mis toimub igal aastal ja mille pikkus on koguni kuni 330 km. Ära karda, selline vahemaa ei ole kogenutele tõesti raske!

Rattakross

Seda tüüpi võistlused toimuvad tavaliselt jahedal aastaajal, sügisel või talvel. Need aitavad jalgratturitel arendada enda kogemusi ka siis, kui ilm on halb ja pinnakate libe. See spordiala ei ole Eestis kuigi populaarne, kuid Belgias on entusiaste väga palju.

Trekisõit

Trekisõidud toimuvad spetsiaalsetel velodroomidel, mis on kohandatud just nimelt selle spordiharu austajatele. Need on mõeldud mitte ainult üksiksõitjatele, vaid ka neile, kes soovivad sportida gruppides.

Mägisõit

Kui Sa armastad loodust, siis on suurepäraseks valikuks mägedes korraldatavad võistlused. See on suurepärane viis kogeda võimalikult palju seiklusi ja samas rõõmustada naudingute üle, mida pakub viibimine looduses. Loomulikult on selliste võistluste jaoks vajalik spetsiaalne jalgratas.

Kui Sa ei tea, milline spordiala on Sulle kõige südamelähedasem, siis tasub alati proovida vähemalt mitut. Loomulikult on siis vaja ka mitut erinevat jalgratast. Suurepäraseks alternatiiviks on rattarent. Kui oled leidnud lemmikala, saad endale soetada sellise ratta, mis on vajalik ja sobib Sulle kõige paremini.

Jalgratas ei ole ju lihtsalt asi. See on naudingut ja seiklusi pakkuv asi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.