Taani klubikultuuri uus trend – pimedas helendavad läätsed

Taanlaste klubikultuur, mis üsna ühetasa on loksunud juba mitu mõnda rahulikku aega, on nüüd saamas korralikku raputust – Taani turule uue moeröögatusena jõudnud hulganisti värvilisi- ja efektläätsesid, mis tagasihoidlikumad inimesed suisa ära ehmatada võivad.

Nõrganärvilistele keelatud

Nimelt on tegu pimedas helendavate läätsedega, mis hakkavad helendama pealelangeva ultraviolettvalguse mõjul. Helendav efekt saavutakse luminestseeruva värviga, mis kantakse läätsede pinnale. Tuntud ka reiviläätsede nime all, on need spetsiaalselt disainitud klubihuntide öid valgustama, samuti võib neid tihti näha ka halloweenipidudel ning vampiiride-, gooti- ja haldjate subkultuuride kogunemistel, kus need annavad erinevatele teemakostüümidele viimase lihvi. Kollektsiooni nimi on The Dark ehk Pimedus ja reklaamiks neile öeldakse nii: „Nii vanad kui noored võivad nüüd heita pisut valgust oma hinge tumedatele osadele ja püüda vältida seda, mida me tegelikult kardame. Pimedust!!“

4-s värvitoonis helendav The Dark

The Dark kollektsiooni läätsed on saadaval nii retseptiga kui ka ilma ning neljas värvitoonis – sinine, roheline, kollane ja roosa.

* Sinist värvi läätsesid eelistavad nii mehed, kui naised – seda ilmselt sinise rahustavate psühholoogiliste omaduste tõttu. Musta valguse käes on läätsed imelist ultraviolett-neoonsinist värvi ja tavalise valguse käes kristallsinised.

* Rohelised läätsed on neist neljast värvist kõige seksikamad, kuna roheline värv mõjub inimese meeltele kõige meeldivamalt. Need on täiuslikud läätsed inimesele, kes soovivad, et tema vestluskaaslased tunneksid end hästi. Seega on need lisaks ööklubides kandmisele väga sobilikud ka rahulikumates kohvikutes ja lounge’des.

* Kollaste läätsedega saab särada nagu päike, kuna kollane on soe värv, mis väljendab õnne ja rõõmu.

* Roosa on universaalse armastuse värv – avab see ju õrnuse, enesekindluse ja vastupandamatu armastuse tunded.