Peen Taani moekunst

Kopenhaagenlastel kukub stiil lihtsalt välja: nad panevad selga 10 kihti riideid, salli ja saapad ning see tuleb neil nii lihtsalt välja sellise elegantsiga, mida on mujal maailmas väga raske leida.

Vaadeldes taani moekultuuri, märkad, et kõik siin tunduvad omavat sünnipärast stiili, mis tundub tulevat sundimatu ja näeb kunstiliselt hea välja. Hommikul ootab taanlane päeva, paneb riidesse- õues on tormine ja lund sajab näkku-, kuid ikka istub taanlane jalgratta selganja näeb piisavalt stiilne ning värske välja ka selleks, et õhtul sõpradega baari minna ja väiksed õlled teha. Pole kerge ülesanne, aga vot taanlastel see õnnestub.

Kahtluseta on inimesed Kopenhaagenis moeteadlikumad kui kusagil mujal Skandinaavias. Linn ise on elav, moodne linn, mille pikk ajalugu eksisteerib koos viimaste trendidega arhitektuuris, disainis ja moes. See on ühiskond, mis püüdleb disainis probleemivabade lahenduste poole, kus välimus ja stiil töötavad koos ülima funktsionaalsusega. Riided on taani disainis leidnud olulise koha ja viimastel aastatel on Taani ettevõtted suutnud leida oma koha ülimalt konkurentsirohkes rahvusvahelises riidetööstuses. Mõned nendest populaarsetest firmadest on InWear, Carli Gry, Huset Sand, Red & Green ja paljud teised. Kuigi enamik neist ettevõtetest alustasid müüki vaid oma poodides, siis nende ettevõtete disainerid on leidnud niši, kus stiilne kohtub soodsa hinnaga. See ongi neil aidanud muutuda rahvusvahelisel turul nii populaarseks.

Kopenhaagen, mida peetakse hetkel Euroopa neljandakas suurimaks moepealinnaks, võõrustab oma moenädalal kaks korda aastas: veebruaris ja augustis. Kopenhaageni moenädal on regiooni kõige suurem sellelaadne üritus ja üritab suurendada ning populariseerida professionaalsete taani disainerite müügivõrku. Seda korraldab Taani moe instituut, hiljuti loodud võrgustik, mille lõi taani moetööstus. Moenädal koosneb kolmest suurest messist: CIFF Bella keskuses, Revolver Øksnehallen ja Gallery, mis koosneb erinevatest väiksematest galeriidest. Kopenhaageni moenädalaga seoses on palju üritusi, mis on avatud kõigile soovijatele.

Moelavad on ehitud suure valikuga uutest ja tuntud Taani talentidest, kes esitlevad oma uusi kollektsioone. Enamik neid kasutavad oma unikaalset disani, mis koosnevad innovatsioonist ja esteetikast, mis pooldavad naiselikkust ja praktilisust. Lõppude lõpuks on kõik Kopenhaageni elanikud stiiliga üle valatud. Linnast on välja arenenud palju kuulsaid disainereid. Kui mainida ainult mõned, siis võite leita siit Baum ja Pferdgarteni, munthe plus simonsen ja meestekollektsiooni WoodWood. Need disainerid hiilgavad siis, kui on vaja kujundada riideid, mis on parimad külmas ja kõledas ilmas ning ka mõeldes Kopenhaageni rattakultuurile, mis siiski väljendab keerukust, traditsioone,stiili ja Põhjamaade traditsioone.