Maja energiatõhususe piirmääradele vastavaks muutmisel tuleb appi Taani kivivill

2013. aastal hakkasid Eestis kehtima uued ja 16% võrra senisest karmimad nõuded majade energiatõhususele – kortermajade aastane küttevajadus peab senise 200 kWh/m2 kohta olema nüüd 180 kWh/m2-le. Enamus vanematest majadest sellele nõudele ei vasta.

Soojustamisel tuleb appi maailma suurim kivivillatootja Rockwool Taanist, mil on vanust juba terve sajand, tehaseid 23 ning kokku 8500 töötajat. Eestis avati ametlik esindus 6 aastat tagasi.

Nüüd on Rockwool turule toonud uudse pealt krunditud ja alt pehme pinnaga müra summutava ja tulekindla soojustusplaadi, mida saab paigaldada ka otse senise fassaadi peale. Nii on ehitustööd elamu soojustamisel tunduvalt lihtsamad, kiiremad ja soodsamad, kui fassaaditöödega otsast peale alates ning juba soojustatult võivad vanad majad kasutada isegi vähem energiat, kui teevad seda uusimad ja Euroopa energiareglemendi miinimumnõuetele vastavad hooned. Uudne on ka pakend, mis surub soojustusplaadi kokku rohkem kui 60% võrra, mistõttu on selle transportimine äärmiselt mugav ka tavalise sõiduautoga.