Kuuekümnendatel oli Kopenhaagen Euroopa džässipealinn, kus resideerusid sellised nimed nagu Stan Getz, Dexter Gordon ja Kenny Drew. Tänapäeval on Kopenhagen Jazz Festival üks suurimatest džässifestivalidest Euroopas, kus käib igal aastal kahesaja viiekümne tuhande külastaja ringis. Taanis tutvustati džässi juba kahekümnendatel, kuid see sai populaarseks alles svingmuusika perioodil, mis toimus kolme- ja neljakümnendatel. Üks esimesi tulihingelisi džässifänne oli arhitekt, disainer ja sotsiaalkriitik Poul Henningsen, kes nägi muusikas võimalust võidelda Taanis kultuuris valitseva konservatiivsusega. Üheks tuntud looks sellest perioodist on Taani lugu “Hot Hot”, mida laulis selle ajastu üks tunutmaid taani lauljatare ja näitlejaid Marguerite Viby.
Džässipealinn
Kui algas bebopi ajastu ja eksperimendid viie- ja kuuekümnedate džässis, sai alguse suur radikaalse moderniseerimise periood. Juhuse tahtel oli Kopenhaagenil selles oma suur osa. Kuuekümnendatel aastatel leidsid paljud tuntud Ameerika džässmuusikud, näiteks Dexter Gordon, Stan Getz, Ben Webster, Thad Jones ja Kenny Drew, teise kodu Kopenhaagenis. Nende lemmiklava oli nüüdseks legendaarses Jazzhouse Montmartres, mis avati 1959. aastal. Samal ajal sooritasid rahvusvahelise läbimurde taani muusikud Alex Riel, Niels-Henning Ørsted Pedersen and Palle Mikkelborg. Kombinatsioon kahest sündmusest tõi kaasa murdelise aja taani kultuuris, kus Kopenhaagenit hakati pidama Euroopa džässipealinnaks.
Kopenhaageni džässifestival
Džässi populaarsuse kasv Taanis tõi kaasa 1979. aastal Kopenhaageni džässifestivali loomise. Festival sai alguse tegelikult juba 1964. aastal, kui Thelonius Monk, Miles Davis jpt esinesid Tivoli Gardensis iga-aastasel kontserdil. Festival toimub igal aastal juulis, kestab 10 päeva ning koosneb umbes 1000 kontserdist sajal erineval laval. Festivalil on umbkaudu 250000 külastajat. Kopenhaageni unikaalne džässiajalugu on faktoriks, miks Taani džässifestival on üks parimaid maailmas- mitmed vabaõhulavad, mis asuvad otse linnasüdames, koos Kopenhaageni rekordilise kohvikute arvuga. Kõik see loob unikaalse atmosfääri, täites linna džässiga hommikust kuni hiliste õhtutundideni. Maailma parimaid džässiartiste saab kuulata Kopenhaageni Kuninglikus teatris, Kopenhaageni Ooperimajas, tuntud Jean Nouvel Koncerthuse hoones jne. Kuna suvel liiguvad pered ringi koos lastega, on seal ka Dzäass Lastele eriprogramm, mis peale muusika sisdaldab ka tsirkust, käsitööringe ja karaoket.
Taani džäss tänapäeval
Taani džässmuusika on ka tänapäeval väga oluline osa taani kultuurist ning kogub palju toetajaid. Kahjuks sai dzässikogukond tugeva löögi 2005. aastal, kui suri Taani džässilegend bassimängija Niels Henning Ørsted Pedersen. Õnneks on Taanil veel sellised kuulsad dzässimuusikud nagu Niels Lan Doky, Chris Minh Doky, Alex Riel ja Jacob Bro, keda peetakse rahvusvahelisel areenil taani džässikultuuri tugevateks esindajateks. Kuuekümnendate kuldset aega, mil Kopenhaagen oli Euroopa džässipealinn, ei ole taani kultuuris unustatud. Selle perioodi mälestuseks on pealinnas linnaosa, kus tänavad on nimetatud ajastu kuulsate Kopenhaagenis elanud džässmuusikute järgi. Tänavad pühitseti sisse 2010. aastal Kopenhaageni lõunapoolses osas.