Tundub, et peaaegu igal inimesel igas suuremas linnas on oma taskus kogu maailm olemas. Väikesed ja arvutile sarnased mobiiltelefonid annavad ligipääsu internetti, suudavad rakenduste kaudu täita lugematuid ülesandeid ning loomulikult saab nendega helistada ja tekstisõnumeid saata. Inimesed räägivad mõnikord mobiiltelefoni omamise miinustest, kuid keskendume seekord nende eelistele.
Suhtlemise lihtsus
Suhtlemine lähedaste, kolleegide, sõprade ja kõigi teistega pole kunagi olnud lihtsam. Mobiiltelefonid on muutnud suhtlust, võimaldades kohest juurdepääsu mis tahes soovitud sihtkohtadele kogu maailmas. Igaveseks on möödas ajad, kus vastaspoolega suhtlemiseks pidid olema õigel ajal, konkreetses asukohas, konkreetse telefoni läheduses oodates sinna oma vestluspartneri kõnet. Paljud tänapäeva noored ilmselt ei kujuta sellist elu endale isegi ette.
Telefonide kaitseümbrised kui eneseväljendusviis
Nutitelefon, nagu ka arvuti ja internet enne seda, on muutunud meie loominguliste impulsside ainulaadseks väljundiks ja see mõjutab meie loomingulist elu märkimisväärselt. Kõige lihtsam võimalus nutitelefoniga eneseväljenduseks on valida endale kaitseümbris, mis mitte ainult ei kaitse mobiiltelefoni, vaid annab kasutajale juurde ka soovitavat stiili.
Lisaks saame me oma mobiiltelefonide rakendustega hõlpsasti joonistada, pildistada, kirjutada, teksti redigeerida ja teha palju muud.
Meelelahutus igas kohas ja igal ajal
Meelelahutuse ja multimeedia rakendustel on nutitelefonides oma kindel roll ja palju kasutusalasid. Nende hulka kuuluvad erinevad audiomängijad, mis esitavad mitmesuguseid vorminguid – näiteks kaugjuhtimise teel kasutatavad rakendused, mis esitavad arvutis olevaid muusikalugusid või rakendused, mis võimaldavad sul veebipoodidest ja muudest seadmetest muusikat osta ja sünkrooniseerida.
Loomulikult on nutitelefonides kasutamiseks olemas ka isikupärastatud raadio, televisioon ja otseülekannete voogesituse rakendused. Muusika- ja videorakendused on võib-olla kõige silmatorkavam näide multimeedia tähtsuse tõusu kohta meelelahutuses. Põhimõtteliselt on mobiiltelefonist saanud oma erinevate meelelahutuse võimaluste poolest miniatuurne sülearvuti, mida on võimalik mugavalt endaga kaasas kanda kasvõi sportimise ajal.
Suurem turvalisus tänu mobiiltelefonidele
Mobiiltelefonid ei ole suurepärased mitte ainult suhtlemise, loovuse ja meelelahutuse võimaluste suurendamiseks, vaid ka meie turvalisuse tagamiseks. Mobiiltelefonid võimaldavad meil vajadusel abi kutsuda, aitavad meil oma autot leida, annavad meile võimaluse kasutada GPS-i, et mitte eksida ja annavad lapsevanemale võimaluse kasvõi reaalajas jälgida, kus tema võsuke parasjagu asub.
Mida rohkem rakendusi sul on, seda suurem on tõenäosus, et oled igas olukorras kaitstud. Peamine on, et need rakendused oleksid käepärast just siis, kui peaks tekkima keeruline olukord.
Internet kui lõputu leksikon sinu taskus
Lõpuks on mobiiltelefonidel veel üks tohutu eelis tavaliste telefonide ees: võimalus kasutada internetti. Internet võimaldab teavet otsida nii kiiresti, et isegi pädevad inimesed on sageli aeglasemad vajaliku teabe meeldejätmisel ja leidmisel. Otsingumootoriga otsing võtab vähe aega ja andmemahtu. Võid otsida restorani, kuhu soovid minna, sõna, mille oled unustanud, lähima politseijaoskonna asukoha abi saamiseks ja leida ka muud asjakohast teavet.
Mobiiltelefoni abiga võime igal ajahetkel olla nii targad kui ka teadlikud. Võib tunduda uskumatu, kuid piisavate otsimise oskustega on meil mobiiltelefonis olemas kõik andmed ja teave, mida kunagi oma elus vajame – see on eelis, millest ei saa mööda vaadata.
Nagu näha pakuvad mobiiltelefonid meile lihtsat suhtlemist, loomingulist eneseväljendust, meelelahutust kõikjal, kuhu me läheme, turvalisust ja veebile ligipääsu ainult ühe kiire näpuvajutusega. Arvestades järjest kiirenevat arengut võime endale vaid ette kujutada, milliseid eeliseid mobiiltelefonid lähitulevikus veel meie ellu lisavad.